נהגים, שימו לב: המשטרה החלה להפעיל רחפנים בכבישים

נהגים, שימו לב: המשטרה החלה להפעיל רחפנים בכבישים

במקביל להשבתת מצלמות המהירות הנייחות ובעיצומה של הסערה בנוגע לאמינותן המפוקפקת – הציגה המשטרה את האמצעי החדש נגד נהגים עבריינים: רחפנים חדשים שיתעדו עבירות תנועה ממרחק של מאות מטרים. עם זאת, הרחפנים אינם יכולים למדוד מהירות.

בעיצומה של הסערה בנוגע לאמינותן המפוקפקת של מצלמות התנועה הנייחות שחדלו לנפק דו"חות – הציגה הבוקר (יום ד') המשטרה אמצעי חדש לאכיפת עבירות תנועה – הרחפנים של אגף התנועה. עם זאת, הרחפנים החדשים אינם יכולים למדוד מהירות תנועה.

במשטרה אומרים כי במסגרת המאבק המתמשך בתאונות הדרכים, נכנסו בימים אלה לפעילות מבצעית רחפנים המצוידים במצלמות איכותיות ברזולוציה גבוהה המסוגלות לזהות עבירות תנועה ממאות מטרים באוויר. "היתרון היחסי ואופן ההפעלה הביאו להכנסתו של הרחפן שנחשב לכלי יעיל המאפשר נקודת תצפית ותיעוד ממעוף הציפור, הרחפן שרואה ואינו נראה מהווה כלי הרתעתי חשוב במלחמה בעבירות מסכנות חיים ובריונות בכביש", לשון הודעת המשטרה.

עוד אמרו כי "יכולות הפעלה ייחודיות, מהיר, גמישות בהפעלה, ניידות, פריסה ארצית והרתעה מירבית הם רק חלק ממאפייני הרחפנים החדשים שהוכנסו בימים אלה לשורות אגף . המטרה, להילחם בתאונות הדרכים והנפגעים וכן להגביר את הביטחון וההרתעה בכבישים למען הנהגים הנורמטיבים שומרי החוק".

 

לכתבה המלאה:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5308143,00.html